Zdjęcia na białym tle, jak zrobić?

packshot studiofocus.com.pl
zdjęcie na białym tle studiofocus.com.pl


Białe tło nie tylko ładnie się prezentuje ale skupia również uwagę kupującego dokładnie na samym produkcie i podkreśla jego detale. Różnokolorowe tło staje się zbytecznym elementem zdjęcia i może wprowadzać kupującego w błąd poprzez różnego rodzaju przebarwienia inaczej mówiąc zafarby.

Białe tło jest również doskonałym sposobem na sprawdzenie umiejętności fotografowania. Każdy doświadczony fotograf potrafi wykonać takie zdjęcia i ma na to swoją wypracowaną metodę. Niestety nie każdy będzie chętny do przekazania swoich umiejętności potencjalnym konkurentom. Musimy zatem szukać informacji w internecie lub dochodzić do nich sami.
Postaram się przedstawić jedną z wielu metod wykonania pięknej fotografii produktowej na białym tle. Można ją wykonać w dość prosty sposób.

Na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia ma się tylko jedną szansę. Badania udowodniły, że opinię o widzianej przez nas osobie lub produkcie jesteśmy w stanie wypracować po upłynięciu zaledwie kilku sekund. Tak jak my chcemy być pozytywnie odbierani przez społeczeństwo, tak oferowane przez nas przedmioty powinny prezentować się nienagannie, by przyciągnąć uwagę klientów.

Jak zrobić zdjęcia na białym tle?

Zanim przystąpimy do tego powinniśmy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych rzeczy:

fotografia produktowa studiofocus
fotografowanie packshotów w studiofocus.com.pl

  • stół do zestawu - lampy błyskowe lub żarówki światła stałego
  • softboxy lub parasolki, aby zmiękczyć światło
  • statywy oświetleniowe do zamontowania lamp
    - w przypadku światła stałego potrzebne będą dodatkowo oprawki do żarówek E27
  • podstawki akrylowe w kolorze białym i czarnym
  • podstawkę z mlecznej pleksi lub szybkę z obrazka
  • statyw fotograficzny do aparatu
  • aparat fotograficzny z odpowiednim obiektywem(najlepiej macro)

W 2017 roku Allegro wprowadziło zmiany w materii zamieszczania zdjęć w aukcjach. W myśl dbałości o dobro klientów i skuteczną reklamę sprzedaży, obligatoryjnym stało się fotografowanie produktów jedynie białym tle. Portal argumentuje swoją decyzję chęcią jak najdokładniejszego zaprezentowania produktu, potencjalnym wzrostem zainteresowania konsumentów oraz estetyką, którą wszyscy cenimy.

Fotografia packshot

packshot w studiofocus.com.pl

Zamieszczane na aukcjach zdjęcia powinny przedstawiać produkt w całej okazałości. Wraz z najważniejszymi szczegółami, które chcemy zaprezentować klientowi, jednak bez przesadnego przepychu. By uniknąć nieporozumień, nieprofesjonalnych ujęć lub fotosów, które łamią standardy Allegro, z pomocą przychodzi fotografia na białym tle.

Bez względu na to, czy sprzedawany produkt jest kolorowy, biały czy przezroczysty — zrobienie profesjonalnego zdjęcia zapewni mu dobrą widoczność i najlepszą jakość bez potrzeby używania ramek lub sztucznych ozdobników. Za pomocą odpowiednio przygotowanego sprzętu, scenerii oraz światła jesteśmy w stanie wyciągnąć z produktów to, co najlepsze.


zdjęcie na białym tle studiofocus.com.pl

Podsumowanie

Zasadniczą ideą w zdjęciach typu Packshot jest odbicie światła od czarnych ekranów aby wyznaczyły nam kontur fotografowanego przedmiotu. W innym przypadku obiekt nie będzie odcinał się od tła - będzie się z nim zlewać. 
Drugą ważną sprawą jest białe tło, które powstaje poprzez skierowanie lampy bezpośrednio na nie. Światło odbite od tła jest na tyle mocne, że wypala tło na biało i jednocześnie na tyle delikatne, że nie wpływa negatywnie na fotografowany produkt. Jeśli będziemy przestrzegali takich zasad fotografowanie białych rzeczy będzie banalnie proste.


Komentarze